06-05-2019 YAŞAM

İşsizliği azaltacak yeni bir sektör

Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, "Pet kuaförlüğü popüler meslek olmaya adaydır. " diyerek ilgi duyan ve işsiz vatandaşları mesleği öğrenmeye çağırdı.

İşsizliği azaltacak yeni bir sektör

Sakarya Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mustafa Yıldız, işsizlik konusuna vurgu yaptığı açıklamasında çağın yeni mesleği haline gelen 'pet kuaförlüğü' hakkında da bilgilendirmede bulundu.

 

Kuaförler arasında yarışma

Açıklamasına toplumda kedi,köpek vb. canlar beslemek artık alışkanlık haline dönüştüğünü ifade ederek başlayan Yıldız, "Köpek,kedi kuaförlüğü (pet kuaför) de yeni bir popüler meslek olmaya adaydır.İlgi duyan insanlarımızın bu mesleğin inceliklerini şimdiden öğrenmeye başlamaları kendi menfaatlerinedir.Yakın zamanda evcil hayvan kuaförleri ile  ilgili yarışmalar başlayacak. Sektörel bazda bakıldığı zaman önümüzdeki yıllarda önemli merhaleler kat edeceği aşikardır.

cagin-yeni-meslegi-pet-kuaforlugu.jpg

Sektörün ihracat imkanları sanıldığından daha fazladır.Üretim bazlı çalışan işletmeler mutlaka yurt dışına ihracatı planlamalıdırlar.Yurt dışında evcil hayvan sektörü piyasası devasa rakamlarla açıklanmaktadır.Biz ülke olarak maalesef  bu sektörde ihracat için çok geç kaldık."şeklinde konuştu.

 

Büyüyecek bir sektör

Sektörün büyüyeceğini söyleyen Başkan Mustafa Yıldız, "Ülkemizdeki yatırımcılar hem ülke ihtiyaçlarını planlamalı hem de dünya piyasalarındaki sektör ihtiyaçlarını tespit edip üretimi planlamalıdırlar.Diğer sektörlere göre rekabet daha azdır.Sektör kendi çapında bir nebzede olsa işsizliğe çare olmaya adaydır." dedi.


Kaynak: netgaste

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER YAŞAM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

En sevdiğiniz köpek cinsi hangisidir?

Amerikan Bulldog
Pitbull Terrier
Beauceron
Billy
Boxer
Brezilya Mastiff
Mudi
Mastiff
Kangal
Golden